A Romániai Magyar Nyelvű Helyi és Regionális Lapkiadók Egyesülete, a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete és a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesülete megdöbbenéssel vette tudomásul, hogy a Román Posta, a koronavírus-járvány továbbterjedésének megakadályozása és leküzdése érdekében hozott hatósági intézkedések, valamint a lecsökkent munkamennyiség okán átszervezte tevékenységét, időszakosan felére csökkentve kézbesítőinek számát, s ezért a napilapok nem jutnak el időben olvasóikhoz.
A Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesülete (SZMÚE) 2019-es Voltunk, vagyunk, leszünk című filmpályázatát elbírálta az Egyesület által felkért szakmai zsűri: Demián József (Josef Demian, Sydney, Ausztrália) rendező, operatőr, forgatókönyvíró – a testület elnöke, Ferencz Csaba (Sepsiszentgyörgy) újságíró, a Háromszék szerkesztője, Galbács Pál (Illyefalva) nyugalmazott televíziós szerkesztő, a SZMÚE alelnöke, Kádár Melinda (Székelyudvarhely) televíziós szerkesztő és Vargyasi Levente (Sepsiszentgyörgy) operatőr, filmrendező.
A SZMÚE alapszabályzatának megfelelően 2020. március 7-én 10.30-ra összehívom a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesülete közgyűlését a sepsiszentgyörgyi Tanulók Háza üléstermébe.
Amennyiben nem jelenik meg a tagság abszolút többsége (fele + 1 tag) az alapszabályzat értelmében a közgyűlés határozatképtelen, azonban a következő összehívásra már a jelenléttől függetlenül határozatképessé válik. Ezért 2020. március 7-én 11 órára ugyan arra a helyre a közgyűlést újra összehívom.
Népújság | 2019. november 26.
Tizenhetedszer osztotta ki a Szervátiusz Jenő-díjakat a Szervátiusz Alapítvány kuratóriuma. A rangos elismeréseket november 21-én adták át a budapesti Hilton Hotelben rendezett ünnepségen. Szervátiusz Klára, az est műsorvezető háziasszonya, az alapítvány elnöke népes közönség előtt idézte fel a két szobrász, a díj névadója, illetve az alapítvány létrehozója, Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor munkásságát, életművének jelentőségét. Köszöntőt mondott Krucsainé Herter Anikó, az EMMI államtitkár-helyettese. A 2019-es díjazottak: Gaál András festőművész, Nagy Miklós Kund művészeti író és dr. Obrusánszky Borbála történész, Kelet-kutató.
Háromszék, Nagy B. Sándor | 2019. július 31.
Évekig várunk rá, aztán az indulás reggelén elfog valami különös aggodalom, hogy vajon lesz-e, amiről beszélgetni, élnek-e még bennünk a közös emlékek, fel tudjuk-e idézni a múltat, tudunk-e még együtt nevetni, vagy csupán arról szól majd az egész, hogy ki milyen eredményeket ért el, mekkora autóval érkezett, mennyire tudott csinos maradni az elmúlt évtizedek után.

Gúnyhatár
Múltból jövendőt
Kárpátországi téridő
Kárpátországi szolgálat
Vértelen vértanúk

